РЗИ за децата, пили вода с белина: Помощник-възпитателката е забравила да изплакне чайника

OFFNews 13 May 2025 в 12:40 721 0
дете

Снимка Pixabay

Детска градина

Неизплакнат съд, в който е била поставена белина, е причината за инцидента във варненската детска градина, при който деца бяха приети в болница след като пиха вода с белина, съобщиха от местната здравна инспекция.

Допусната е грешка от помощник-възпитателката, която е поставила белина в чайника вероятно с цел само за почистване. Използваната белина, която ние проверихме - на етикета не е отбелязано, че тя е за дезинфекция. За да се използва един препарат за дезинфекция трябва да е биоцид с разрешение за предоставяне на пазара от Министерството на здравеопазването. Има пропуск от служителката - жената е забравила да изплакне този съд и след като е свършила водата в диспенсъра учителката много бързо е напълнила вода, заяви по БНТ д-р Донка Демирева, началник на oтдел "Държавен здравен контрол" в РЗИ - Варна.

По думите ѝ вероятно става дума за остатъчни количества от белината.

Проверката във ДГ "Звездичка" продължава. Децата са добре и повече от тях са се върнали в детската градина. Проверки предстоят във всички детски градини във Варна.



    Най-важното
    Всички новини
    X

    Как се пише змейска сага? Авторът на 'Мамник' Васил Попов разказва пред OFFNews