Правителството не изпълнява собствения си план за справяне с разпространението на COVID-19. 14-дневната заболяемост в София е 107,7 на 100 000 души, в Пловдив е 106,3, в Бургас е 138,3, във Варна - 104,9, в Пазарджик - 102,5, а във Велико Търново - 106.
Според плана в тези области трябва да има ограничителни мерки, заяви проф. Костадин Ангелов, бивш министър за здравеопазването и депутат от ГЕРБ, по Нова тв.
Цифрите са от страницата на Министерството на здравеопазването, според плана жълтата зона е от 100 до 200 заболели на 100 000 души население и вече трябва да има заповеди на съответните РЗИ. Но не се изпълнява планът на българското правителство, подчерта проф. Ангелов.
Той обясни, че не би въвел мерки сега, но националният план за справяне с пандемията предвижда това.
Планът е направен изключително нескопосано от хора, които не са били на терен. Вие виждали ли сте здравният министър на терен, да види проблемите с очите си. Този план е направен от хора, които работят в кабинети, каза още депутатът от ГЕРБ.
Следете новините ни в :

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Всеки уикенд през август бул. Цар Освободител в София ще бъде пешеходен
Всеки уикенд през август бул. Цар Освободител в София ще бъде пешеходен
Вместо да намалява администрацията: МС добави четвърти зам.-министър в транспортното министерство
Правителството маха Цветелина Бориславова като почетен консул на Исландия
Полицейски екип остава да пази хижа Петрохан