От днес отпада изискването за „зелен сертификат" за всякакви дейности и мероприятия в България, ограничени до момента.
Министърът на здравеопазването издаде заповедта на 17 март. От днес се възстановява и присъственото обучение във висшите училища при определени условия.
Първото е обучение по график, при което не се допуска едновременно провеждане на практически или семинарни упражнения на повече от 50% от групите, както и смесване на групи. И второ - създадена е организация за провеждане на лекции при 50% заетост на помещенията.
Остава изискването за редовно проветряване, дезинфекция на помещенията и носене на защитни маски за лице от студентите и преподавателите.
След седмица отпадат и тестовете в училищата.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел