Всички здравни документи за учебните заведения от новата учебна година стават електронни, вече имаме готовност за това, обяви след днешното заседание на правителството здравният министър Силви Кирилов.
Родителите вече няма нужда да носят личните здравно-профилактични карти на хартия. Няма нужда и да се предоставят контактни бележки за детските градини.
Нуждата от профилактичен преглед за издаване на електронната карта обаче не отпада. За новата учебна година електронна здравно-профилактична карта ще бъде издадена на всяко дете, което е минало профилактичен преглед от 1 януари 2025 г. насам, стана ясно от брифинга. Ако детето още не е минало преглед, може да го направи до края на септември, подчерта на свой ред министърът на образованието Красимир Вълчев.
Достъп до здравната информация в електронен вид ще имат медицинските специалисти в учебните заведения. Така ще се облекчи и работата на общопрактикуващите лекари, заяви министър Кирилов. Над 1800 здравни кабинета има в училищата, а над 1600 - в детските градини.
Следете новините ни в :
Мая Младенова
Мая Младенова e журналист, редактор и преводач. Започва кариерата си преди близо 20 години във вестникарството. Заместник главен редактор на OFFNews от 2012 г. Пише за медии, политика и др.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4057
1
03.09 2025 в 14:47
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие