Нови 17 550 дози от ваксината срещу коронавируса на "Пфайзер"/"Бионтех" пристигнаха у нас рано тази сутрин на Летище София.
Те ще бъдат разпределени в страната и с тях ще са ваксинирани около 9 хил. души.
До края на годината у нас трябва да пристигнат близо 3,9 млн. дози от ваксината на "Пфайзер"/"Бионтех".
Вчера проф. Венцислав Мутафчийски, председател на Националния оперативен щаб и началник на ВМА, заяви, че на 7 февруари се очакват 48 000 дози, на 14 февруари - 75 000 и до края на месеца очакваме 139 000 дози от "Астра Зенека".
В неделя имаше друга пратка от 3 600 дози от препарата на "Модерна". Компанията обаче обяви, че намалява износа си на ваксини за страни извън САЩ до 20%.
В момента у нас са ваксинирани малко над 41 000 души.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен