Намерение: Заразените с COVID-19 и контактните им да се уведомяват с есемес

OFFNews 29 October 2020 в 13:48 2752 0
Намерение: Заразените с COVID-19 и контактните им да се уведомяват с есемес

Обмисля се уведомяване с есемес на заразени с COVID-19 и на контактните им, стана ясно на брифинга на здравното министерство. 

Това се налага заради претоварването на здравните инспекции. В момента Столичната РЗИ е изключително затруднена да посети на адрес всеки заразен и контактен и да му връчи подписана и подпечатана заповед за карантина, призна д-р Илонка Маева, и.д. директор на РЗИ-София.

По думите на зам.-здравния министър Жени Начева идеята е до няколко дни всички лаборатории, в които се правят тестове, да могат да въвеждат в информационната система и телефонните номера на изследваните лица.

Тази информация автоматично ще се изпраща и на РЗИ, които ще започват да издирват контактните лица. Те също ще бъдат известявани с есемеси, добави Начева.

Предложението цели по-бързо изолиране на заразени и контактни лица, за да може да се спре стремителното нарастване на броя инфектирани у нас.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Георги Пашов: Световното първенство оправдава очакванията, Мексико е голямата изненада на турнира