Първи случай на морбили е регистриран у нас в Националния център по заразни и паразитни болести (НЦЗПБ).
Случаят е от София и е потвърден в края на миналата седмица в националната референтна лаборатория за морбили, паротит и рубеола, съобщиха за БНР от лабораторията.
Епидемиолог: Има риск от завръщане на морбили у нас
Междувременно от Столичната регионална здравна инспекция обявиха, че започват кампания за имунизация на деца без личен лекар и с пропуснати имунизации и реимунизации срещу морбили, паротит и рубеола.
Инфекционист: Морбили може да даде усложнения и след години
Ваксините ще се поставят в имунизационния кабинет на инспекция от 8.30 до 17.00 часа в делничните дни.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
5
3
12.04 2024 в 16:09
1420
2
12.04 2024 в 15:50
Клоунски сват.
2100
1
12.04 2024 в 15:36
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Никола Цолов се запътва към Формула 1, пишат испански медии
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел