Лекари от Пирогов спасиха ръката на раненото в УАСГ момче

OFFNews 30 August 2018 в 08:35 4547 0
Лекари от Пирогов спасиха ръката на раненото в УАСГ момче

Снимка БГНЕС

Лекари от "Пирогов" спасиха ръката на 13-годишното момче, пострадало сериозно вчера след тренировка по баскетбол в спортната зала на Университета по архитектура, строителство и геодезия.

"На детето е извършена оперативна интервенция, срязаната артерия е възстановена. Ръката му е топла, храни се добре", каза директорът на университетската болница за спешна помощ проф. д-р Асен Балтов на брифинг тази сутрин.

Инцидентът станал във физкултурния салон, който е със свободен достъп. След тренировката момчето отваря вратата за изход от сградата, но счупва стъклото и нарязва лошо ръката си.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Болниците не трябва да печелят от това, че лекуват късно, казва служебният министър Михаил Околийски