България е сред страните с висок риск за смъртни случаи от COVID-19, според анализ на европейска агенция, предаде БТА.
Седем страни членки на Европейския съюз показват развитие на ковид епидемията, което предизвиква голямо безпокойство и повишен риск от смъртни случаи, предупреди Европейският център за контрол и превенция на заболяванията, цитиран от Франс прес.
Сред изброените седем държави е и България. Останалите са Румъния, Испания, Хърватия, Унгария, Чехия и Малта.
В нов доклад за оценка на рисковете европейската агенция, натоварена със задачата да следи епидемиите, се казва, че при тези седем страни се наблюдава "все по-високо съотношение на сериозните случаи или на хоспитализациите", в съчетание с "вече наблюдавано" или "възможно скорошно" увеличаване на броя на смъртните случаи.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
26699
2
24.09 2020 в 15:53
8000
1
24.09 2020 в 15:51
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск