Мъж на 38 години получи нов шанс за живот след присаждане на черен дроб във Военномедицинската академия (ВМА). Трансплантацията е пета за лечебното заведение от началото на годината.
Тя стана възможна след донорска ситуация в МБАЛ "Уни Хоспитал", Панагюрище, донор е 45-годишен мъж. Експлантацията на черния дроб бе направена от екип, ръководен от д-р Радослав Костадинов.
"Операцията продължи стандартно като време – близо 6 часа, като приключихме около 02:00 часа след полунощ. В момента пациентът е в стабилизирано състояние", коментира ръководителят на трансплантационния екип проф. Васил Михайлов, който извърши сложната интервенция съвместно с проф. Ивелин Такоров.
Признателност към близките на донора, които в един от най-тежките моменти в живота си намират сили и великодушие да дадат шанс за живот.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец