Осемнадесет деца са настанени тази сутрин в болницата в Разлог, съобщи управителят на лечебното заведение д-р Радка Божикова за БТА.
Били са докарани малко след 9 часа с автобус от Банско, където са били на лагер. Придружавал ги е спешен екип. Всички са били с температура, повръщане и диария.
В хотела, в който са били настанени, е имало около 100 деца от София, Свищов и Сливен.
Децата са на възраст от 13 до 17 години. "Всички са обслужени и състоянието им е стабилно", посочи д-р Божикова.
От Регионалната здравна инспекция и Агенцията по безопасност на храните вече са извършили проверка в хотела, в който са били настанени децата.
Резултатите се очакват да излязат през следващите дни.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец