Гигантски 12-килограмов тумор отстраниха успешно в отделението по акушерство и гинекология на МБАЛ „Света София“. Развитието на образуванието наложило сложна операция за отстраняването му и за да бъде извършена хистеректомия.
Екипът в състав д-р Виктор Новачков, д-р Катерина Чачева и д-р Ивона Вълчева срещнал допълнителни трудности, предвид разположението на голяма част от тумора в ретроперитонеалното пространство. До тоталната лапаротомия се стигнало след направено образно изследване със скенер, което установило наличието му и необичайните му размери.

69-годишната пациентка от южна България дълго време мислела, че е напълняла, тъй като не е имала никаква симптоматика.
В момента тя се чувства следоперативно много добре и скоро ще бъде изписана.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец