Шампионът Хебър тресна Берое и вече дели върха с Монтана и Левски

OFFNews 11 декември 2022 в 20:45 2018 1

Волейбол

Снимка Официален сайт на Хебър

Хебър

Шампионът на България по волейбол при мъжете Хебър (Пазарджик) победи отбора на Берое с 3:1 гейма (20:25, 35:23, 25:18, 25:16) в среща от 10-ия кръг. С днешната победа пазарджиклии събраха 24 точки и се изравниха на върха в класирането с Монтана и Левски (София), като и трите тима имат по 24 точки.

За играч на мача беше избран Тодор Алексиев, който завърши мача с 20 точки. Хебърци подгряха по перфектен начин преди следващото си гостуване в Шампионската лига на полския Aлурон CMC Варта (Завиерце) на 14-и декември.

Домакините имаха затруднения в първите два гейма, като първата част беше тотално за гостите от Стара Загора. Вторият гейм тръгна по същия сценарий и едва в края му играчите на Камило Плачи стегнаха защитата през центъра и блокадата им заработи. Aс на Симон Хирш, атака по диагонала на Тодор Алексиев за 24:22 наклониха частта в полза на Хебър.

В третия гейм Хебър дръпна при 11:8 с точните изстрели на Якопо Масари, Алексиев и Илия Петков. Старозагорци изравниха единствено при 13:13, но след това серията при 21:15 напрактика сложи точка на спора. Още по-леко беше за шампионите в последната част, като беройци не само бяха догонващи, но и в един момент допуснаха изоставане с 9 точки (10:19).

Освен 20-те точки на Алексиев, 18 за Хебър добави Хирш, а Илия Петков остана с 14. За гостите от Берое Спас Байрев завърши със 17 точки, а Руси Желев остана с 11..