OFFNews 22 октомври 2022 в 20:53 1790 0

Волейбол

Снимка Официален сайт на ВК Левски

Младият отбор на Николай Желязков поднесе изненадата на кръга

Шампионът Хебър допусна първо поражение през сезона в шампионата по волейбол. Отборът от Пазарджик, който изигра дебютен мач в първенството, загуби изненадващо с 0:3 (21:25, 21:25, 20:25) у дома срещу Левски София.

В първата част пазарджиклии водеха с 20:18, но загубиха следващите четири точки, за да отстъпят с 21:25.

Във втория гейм "сините" постепенно увеличаваха преднината си, която премина през 10:8 и 18:13, за да се стигне отново до 25:21.

В заключителната част столичани отново имаха предимство в резултата, за да приключат срещата при 25:20.

Венислав Антов отбеляза 18 точки в полза на Левски София, а съотборникът му Владимир Гърков добави още 14 точки.

За домакините бившият национал Виктор Йосифов отбеляза 10 точки, докато Якопо Масари и Петър Премович реализираха по 8 точки.

Отборът от София е с победа и поражение до момента, докато през следващата седмица Хебър има среща-реванш срещу Младост Загреб от квалификациите за влизане в груповата фаза на Шампионската лига.

В друга среща от кръга Пирин Разлог победи с 3:1 (25:22, 25:16, 21:25, 25:18) у дома местния си съперник Марек Юнион Ивкони.

Дейвид Кръстев отбеляза 27 точки за домакините, докато Георги Бъчваров се отличи с 16 точки в полза на дупничани.

Пирин и Марек имат по една победа и едно поражение в първите кръгове на сезона.

В неделя е срещата между Монтана и Дея спорт, докато в понеделник един срещу друг се изправят Берое 2016 и Нефтохимик 2010.