
373 кметове на села ще бъдат избрани в област Кърджали, в 289 от тях има само по един кандидат за управник.
Кметовете са с 40% повече отколкото на местния вот през 2019 г., заради промяната в закона, според която населени места с над 100 жители избират кмет, припомня БНТ. Така разходите - само в област Кърджали са увеличени с около 4 млн. лева.
В село Сладкодум живее постоянно само един възрастен мъж на 86 години - Ибрям Кадир, регистрирани тук обаче са 106 души. Назначената 7 членна избирателна комисия в съседното село Морянци очаква 5 избиратели - по списък, да упражнят правото си на глас.
Поради липса на жители в Сладкодум се наложило да търсят желаещи за Секционната избирателна комисия от околните населени места.
Кадир разказва, че като разбрал, че ще избират кмет на селото, което съществува само на документи, писал писмо до президента, парламента и правителството с предложение вместо за заплата на кмет, да дадат парите на болницата.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Израелски обстрел уби най-малко 51 души, струпали се около камион за помощи в Газа
Тройна експертиза оневини полицаите за смъртта на Явор
Техеран се превръща в призрачен град
ВКС окончателно: Шофьорът, убил Ани и Явор на пешеходна пътека, отива в затвора за 6 г.