Виктория Томова се размина с финала в Бостад

OFFNews 08 юли 2022 в 16:40 1414 0

Виктория Томова

Снимка bgtennis.bg

Първата ракета на България Виктория Томова отпадна на полуфиналите на турнира на червени кортове в Бостад (Швеция) от сериите УТА 125 с награден фонд 115 хиляди долара.

Българката отстъпи с 2:6, 3:6 на 155-ата в световната ранглиста Джанг Су Джонг от Република Корея. Срещата продължи 98 минути.

Томова допусна два пробива в първия сет и го загуби с 2:6. Във втората част българката спаси четири мачбола при 2:5 и сервис на съперничката си, но в следващия гейм допусна нов пробив и загуби мача.

Преди този мач Томова постигна три впечатляващи победи. Тя елиминира представителка на домакините Жаклин Кабай Ауад, туркинята Ипек Йоз и Михаела Бузарнеску от Румъния. С доброто си представяне Томова заработи 37 точки за световната ранглиста. Така тя ще се изкачи на рекордното за нея 101 място в света.