Родният тенис шампион Григор Димитров е горд с факта, че е българин и че тази победа не е само лична, но и на България. Това заяви Гришо в интервю за световния информационен гигант CNN.
Той гостува в студио на телевизията с купата, която спечели на финалния турнир за годината в Лондон.
"Тази победа значи много за мен, за семейството ми и за моя отбор, но и за родината ми. Щастлив съм, горд съм, че съм българин. Играя за моята страна цял живот и съм сигурен, че хората ще оценят това", каза хасковлията.
Гришо посочи, че се чувства приказно като вижда националния трибагреник след всеки мач.
"Чувствах се така сякаш играя у дома", заяви Григор за срещите си на О2 Арена.
Той обясни на тв водещата, че страната ни има традиции в тениса и посочи приноса на сестрите Малееви за популярността на този спорт в България.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18019
3
21.11 2017 в 22:25
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Никола Цолов се запътва към Формула 1, пишат испански медии
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел