Григор Димитров отпадна на полуфинал в Антверпен

OFFNews 24 октомври 2020 в 22:57 4427 0

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отпадна на полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в белгийския град Антверпен с награден фонд 472 590 евро.

Поставеният под номер 4 Димитров загуби от осмия в схемата Алекс Де Минор (Австралия) с 6:7 (4), 7:6 (3), 4:6 след 2:48 часа игра.

Хасковлията навакса ранен пробив пасив, а след това пропиля аванс от 4:2 гейма, за да се стигне до тайбрек в първия сет. В него Де Минор взе първите пет разигравания, което се оказа решаващо.

Във втората част българинът отново поведе с 4:2 гейма, но пак се стигна до тайбрек. Този път Димитров започна силно и дръпна с 6:0 точки, за да изравни.

В средата на третия сет двамата размениха бързи пробиви, но при 4:4 Де Минор отново взе подаването на съперника, след което затвори мача при втората си възможност при собствен сервис.

Димитров заработи 90 точки за световната рлангтлиста и 16 хиляди евро, но не успя да стигне до първи финал в Тура на АТП от февруари 2018 година в Ротердам.

В спора за трофея утре австралиецът ще се изправи срещу френския левичар Юго Юмбер, който спаси четири мачбола в тайбрека на втория сет и обърна британеца Дан Евънс с 4:6, 7:6(7), 6:4 след три часа и четвърт игра.