Виктория Азаренка и Наоми Осака ще спорят за титлата в турнира от Големия шлем US Open в Ню Йорк.
Беларуската тенисистка спря местната любимка Серина Уилямс след шеметен обрат с 1:6, 6:3, 6:3 за близо два часа игра и попари мечтите й за 24-ата титла от турнири от Шлема.
Азаренка също така подобри баланса си в преките двубои със Серина на 5 победи срещу 18 загуби.
Бившата №1 в света Азаренка ще играе на финал на турнир от Големия шлем за първи път от 2013 г., когато загуби на US Open от Серина.
Съперничката й във финала Наоми Осака пък победи американката Дженифър Брейди със 7:6 (1), 3:6, 6:3. Японката има шанс да постигне втори триумф в Ню Йорк след 2018 година.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел