Софийската районна прокуратура се самосезира заради събитията пред Народния театър от снощи.
Поводът са множество публикации и репортажи в медиите, на които се виждат сблъсъци между граждани и хулигански действия, уточняват от държавното обвинение.
Образувано е досъдебно производство за непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред. Наказанието за това престъпление е затвор до 2 г., пробация и обществено порицание.
Разследването се води от СДВР-МВР. Наблюдаващ прокурор е дал подробни указания какво трябва да бъде направено в хода на досъдебното производство. Следва да се установят свидетелите на събитията пред Народния театър и те да бъдат разпитани и да бъдат приобщени видеозаписи от камери, намиращи се в района, като ще бъдат назначени видео-технически експертизи, обясняват от СРП.
Ако се съберат достатъчно доказателства за виновността на определено лице, то ще бъде привлечено към наказателна отговорност.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
20467
6
08.11 2024 в 13:52
И сега ще почне едно мотане, едно разкарване на потърпевши и накрая....НИЩО!
12392
5
08.11 2024 в 13:01
1915
4
08.11 2024 в 12:21
-1243
3
08.11 2024 в 12:10
4718
2
08.11 2024 в 11:57
2920
1
08.11 2024 в 11:48
Ивелин Михайлов обяви края на Исторически парк
Илияна Йотова: Договорът с Боташ можеше да е в полза на България, но политическите конфликти го провалиха
Петър Витанов, ПБ: България няма да подкрепя санкции, които вредят повече на Европа, отколкото на Русия
523 млн. лв. стоят във Фонда за пътна безопасност, а жертвите на катастрофи растат
Илияна Йотова: Договорът с Боташ можеше да е в полза на България, но политическите конфликти го провалиха