В периода 1-31 май 2026 г. се отчита ръст на задържаните граждани и на образуваните досъдебни производства, свързани с производство, притежание, разпространение и трафик на наркотични вещества. Това показват данните на Специализираното междуведомствено звено на прокуратурата и МВР за подпомагане на разследването на престъпления, свързани с наркотици и нелегална миграция, съобщиха от пресцентъра на държавното обвинение, предаде БТА.
През месец май 2026 г. са образувани 985 досъдебни производства, свързани с наркотични вещества, което е повече от тези през април 2026 г., които са били 783. Задържани са 1088 души през май в сравнение с 905 през предходния месец.
Отчита се и разнообразие във видовете наркотични вещества. През месец май са задържани и иззети над 362 кг. марихуана, над 1 кг. фентанил, други наркотични вещества и техните прекурсори.
В сила са влезли 334 съдебни акта за престъпления, свързани с наркотици.
Такъв случай е специализирана полицейска акция в София, при която са намерени и иззетии над 1 кг. чист фентанил, над 10 кг. примеси за фентанил, около 340 г. марихуана, 47 г. кокаин и пликове, предназначени за разпределяне на наркотичните вещества, при претърсване на жилище, където пребивава 52-годишна жена.
При друга операция в края на май в с. Челопечене е разкрита оранжерия за отглеждане на растения от рода на конопа в различен стадий на растеж. Открити и иззети са 924 стръка, над 3 кг. марихуана и приспособления за отглеждане на канабис.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ВСУ удари здраво Москва, огромни пожари и черно небе в руската столица (видеа)
Резултатите от ДЗИ са най-високите досега
КФН предлага сезонна ''Гражданска отговорност'' за мотористи
ВСУ удари здраво Москва, огромни пожари и черно небе в руската столица (видеа)