Перуанка се опита да пренесе 7 кг кокаин през летището в София

OFFNews 25 март 2025 в 13:18 1542 0
Кокаин

Снимка Интернет

Софийският градски съд задържа за постоянно в ареста перуанка, обвинена в пренасяне на наркотици през летище "Васил Левски" в София, съобщиха от прокуратурата.

На 21 март митничарите проверили багажа на перуанката, която пътувала по маршрут Сао Паулу – Истанбул – София. Установено е, че в страничните рамки на двата й куфара е импрегниран кокаин. Общото количество на наркотика е 7.029 килограма, като стойността му по тарифите на съдебното производство е около 2 млн. лв.

Жената е задържана за 72 часа с прокурорско постановление и след това е поискан от съда постоянният ѝ арест. СГС я задържа за постоянно.

Разследването по случая продължава. Мярката за неотклонение на перуанката не е окончателна и подлежи на обжалване.

Виж още за:
    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    X

    ДА ПОГОВОРИМ ЗА ПАРИ: Новият Бюджет 2026: Първият в евро! Данъците и пенсиите