
Специализираната прокуратура разследва организирана престъпна група от длъжностни лица в Държавно горско стопанство – Своге, която е ръководена от директора на Регионална дирекция по горите – София.
Групата е извършвала незаконен добив и търговия с дървен материал в периода от 2014 г. до настоящия момент.
Има доказателства за извършени от престъпната група кражби на части от специализирана горска техника, умишлен палеж на автомобил и държане на огнестрелни оръжия без надлежно разрешение, съобщиха от пресцентъра на прокуратурата.
Към момента са задържани директорът на Регионална дирекция по горите – София, директорът на Държавно горско стопанство – Своге, двама горски стражари от ДГС- Своге и още едно лице.
Специализираната прокуратура претърсва служебни помещения в Регионална дирекция по горите – София и в Държавно горско стопанство – Своге, жилища в София и Своге, както и база в село Батулия.
При претърсването в базата в село Батулия са открити незаконно държани 5 пушки и голямо количество боеприпаси.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
''Всичко е затрупано с боклуци'': Откриха изоставени гробове на руски войници край Донецк
ГДБОП разби лаборатория за производство на фентанил, бълвала по 10 кг дневно
ГДБОП разби лаборатория за производство на фентанил, бълвала по 10 кг дневно
'Дачия' и 'Форд' затварят заводите си в Румъния заради енергийната криза