Европейската прокуратура днес съобщи в прессъобщение, че е повдигнала обвинения на кмета на Петрич Димитър Бръчков заради предполагаеми измами при изграждането на музей, финансиран от ЕС.
Разследването е било за проект за преустройване на съществуваща сграда в музей като част от инициативата "Културен дипол в трансграничния регион“. Тя е съфинансирана на стойност 646 857,59 евро от Европейският фонд за регионално развитие (ЕФРР) по програмата 2014-2020 INTERREG V-A за сътрудничество между България и Гърция и има за цел да покаже общото културно наследство между двете страни.
Доказателствата от предварителното следствие показват, че кметът на община Петрич е прикрил информацията, че сградата е била разрушена от трето лице преди началото на реконструкцията и че музеят е построен в изцяло нова сграда. С укриването на тази информация кметът е нарушил задълженията си съгласно споразумението за партньорство между българските и гръцките общини.
Случаят е докладван на Европейската служба за борба с измамите (ОЛАФ).
Съгласно българското законодателство всички обвиняеми се смятат за невинни до доказване на противното, отбелязва в изявлението си Европейската прокуратура.

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24468
2
25.03 2025 в 19:31
47
1
25.03 2025 в 18:15
Излезе благотворителният календар на варненските пожарникари (галерия)
МФ публикува новия Бюджет'26 - осигуровките скачат от '27, повишават се МРЗ, майчинство, осигурителен доход
МФ публикува новия Бюджет'26 - осигуровките скачат от '27, повишават се МРЗ, майчинство, осигурителен доход
Съдът на ЕС не е издавал решение срещу влизането ни в еврозоната
Къмпинг ''Арапя'' е под вода
Говорит США: Има риск европейската цивилизация да бъде заличена