39-годишна е привлечена към наказателна отговорност за телефонна измама на възрастна жена. Съучастникът й се установява.
Драмата се разиграла преди два дни в столицата, когато помагачът на обвиняемата се обадил на 83-годишна баба и се представил за роднина.
Използвал по-непопулярния сред възрастните хора повод - пратка от чужбина, която трябва да се освободи. Помолил пенсионерката да плати 5000 лв. с обещанието след няколко дни да й върне парите.
Бабата разполагала само със 700 лв. вкъщи. Грабнала парите и се срещнала с 39-годишната, за да й ги предаде на автобусна спирка. Разбрали се остатъкът от сумата да бъде предаден на следващия ден, когато пенсионерката трябвало да изтегли сумата, а обвиняемата да й даде пратката.
Малко след срещата обаче бабата се усетила, че са я измамили и се оплакала в полицията.
По случая е образувано досъдебно производство, измамницата е задържана за до 72 часа заради възможността да се укрие. Предстои да бъде внесено искане за постоянен арест.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел