Полицаят, блъснал и убил 8-годишно дете на пешеходна пътека в пазарджишкото село Братаница, е пуснат под гаранция от 5000 лв.
Вчера служител на МВР със служебна кола изпревари две коли и блъсна момиченцето, което почина минути по-късно. Той е служил на БОП. Тестван е с дрегер, като пробата му за алкохол е отрицателна. Пробата му за наркотици също е отрицателна.
Днес Окръжната прокуратура в Пазарджик му повдигна обвинение за причиняване на смърт по непредпазливост.
Разпитани са свидетели, като предстои да бъдат назначени автотехническа и съдебномедицински експертизи.
По-рано главният секретар на МВР Стоян Темелакиев заяви, че ще се приложи цялата строгост на закона спрямо полица, предаде БНТ.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други