25-годшен мъж отива на съд за измама с продажба на видеокарти за добиване на криптовалута.
В периода от 3 септември 2021 г. до 22 октомври с. г. Г.М. на шест пъти излъгал петима души, че ще им достави въпросните видеокарти. Те се свързали с него след обява в платформа за продажби в интранет.
Пострадалите сключвали догори с обвиняемия за продажба на видеокартите и му плащали различни суми, като общата им стойност е 54 350 лв. След като минало време и петимата не получили заплатените видеокарти, разбрали, че са били измамени.
По случая е образувано досъдебно производство. В хода на разследването са направени експертизи и са разпитани свидетели, които сочат Г.М. като автор на деянията.
Делото срещу Г.М. продължава в Софийския районен съд.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел