24-годишен мъж, срещу когото потърпевша е подала 50 сигнала в полицията за домашно насилие, отива на съд.
Софийската районна прокуратура е внесла обвинителен акт срещу него за насилие над жената, с която съжителствал. Атаките започнали през май т.г., когато жената прекратила отношенията си с младежа. Въпреки това, той продължил да я тормози - преследвал я, обиждал я и й посягал физически.
На 29 септември 2021 г. на обвиняемия е връчена заповед за незабавна защита по Закона за защита от домашно насилие (ЗЗДН), издадена от Софийския районен съд. Съгласно заповедта той не трябва да доближава жената, дома ѝ и местоработата ѝ на разстояние не по-малко от 100 метра.
Чашата преляла, когато ден по-късно обвиняемият нападнал за пореден път Е.Г. и придружаващия я мъж по време на разходката им на домашен любимец.
Срещу него е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 296, ал. 1 вр. чл. 26, ал. 1 от Наказателния кодекс. В хода на разследването са разпитани свидетели и са направени експертизи. Установено е, че Е.Г. е подала 50 сигнала до полицията срещу обвиняемия.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата