Бившият френски президент Жак Ширак беше приет в болница тази сутрин заради белодробна инфекция.
83-годишният Ширак е настанен за лечение в болницата "Питие-Салпетриер", където ще остане през следващите няколко дни.
Бившият френски президент е в съзнание, съобщи AFP, позовавайки се на източник, близък до Ширак.
Жак Ширак получи инсулт по време на втория си мандат, през 2005 г., и това силно влоши общото му състояние.
След като напусна Елисейския дворец, Ширак постъпи в болница няколко пъти.
Той беше приет в болница и през декември миналата година заради общо отслабване на организма.
По данни на негови близки той е преживял тежко и смъртта през април на голямата си дъщеря Лоранс, която е страдала от анорексия дълго време.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен