Иранската полиция затвори кафене в центъра на Техеран, обвинено в пропаганда на "сатанински дейности", съобщиха местни медии, цитирани от Франс прес и БТА.
Заведението на известния булевард "Валиасър" е било домакин на събития, на които се е пускала музика, "пропагандираща ненормално поведение".
На кратък видеозапис без звук, разпространен от агенция Тасним, се вижда препълнена зала, в която музиканти свирят на китара, докато клиентите кимат с глави в ритъма на музиката.
Иранските власти редовно провеждат акции и арести, насочени срещу събирания, по-конкретно рок и хевиметъл концерти, които обвиняват, че пропагандират "сатанизма", отбелязва АФП.
В по-общ план те преследват дейности, които смятат за противоречащи на ислямските ценности или белязани от западни влияния.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел