Кореспондентът на иранската телевизия на английски език "Прес ТВ" Мая Насер е бил застрелян от снайперист в Сирия, предаде Ройтерс.
При атаката е бил ранен и ръководителят на отдела на медията в Дамаск Хюсеин Муртада.
"Бунтовници в сирийската столица Дамаск нападнаха екипа на "Прес ТВ" и убиха един от нашите репортери", заяви в ефир водещата Бардия Хонардар.
Тя добави, че атаката е станала, докато журналистите са отразявали днешните експлозии в Дамаск, при които бяха ранени няколко души.
Това е поредният случай на загинал журналист в Сирия.
През февруари в сирийски град Хомс бяха убити американската журналистка Мари Колвин, работеща за британския в. "Сънди таймс", и френският фотограф Реми Ошлик. Двамата загинаха, след като снаряди поразиха къщата, в която били отседнали.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес