Бившият президент на Молдова Игор Додон е задържан тази сутрин от молдовските власти, заяви представител на неговата "Партия на социалистите", предадоха Ройтерс и БТА.
Местната медия Deschide.MD съобщи, че изпълняващият длъжността главен прокурор на Молдова Думитру Робу е потвърдил, че Додон, проруският политик, който беше президент от 2016 до 2020 г., е задържан за 72 часа.
Додон е заподозрян в държавна измяна и корупция.
"Игор Додон бе задържан тази сутрин за 72 часа. Той бе задържан в центъра за временно задържане към Националния център за борба с корупцията", заяви говорителка на главната прокуратура.
Освен това са извършени претърсвания на десетина обекта, свързани с бившия президент, сред които е и домът му в Кишинев.
Разследването на евентуални закононарушения, извършени от Додон, се базира на подозрения в "държавна измяна, пасивна корупция, финансиране на политическа партия от престъпна организация и незаконно обогатяване, става ясно от изявлението на главната прокуратура.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
1
24.05 2022 в 12:45
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Москва удари Киевска област с Орешник, най-малко 4 жертви на руските атаки
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро
Гробна тишина от правителството за атаката с ''Орешник'' в Украйна. Дори Унгария реагира остро