Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) отбелязаха поредна победа в Луганска област. Днес те унищожиха колона от руски морски пехотинци.
Офицерът от армията на Украйна Анатолий Щефан публикува в личния си Telegram канал видеозапис с горящата техника на нашествениците.
Във видеото се виждат около десет бойни машини на противника, а някои от тях ярко горят. Съдейки по взривяващите се боеприпаси, в конвоя са били камиони с доставки. Част от оборудването изглежда е оцеляло и изоставено от руските сили, което предполага наличието на военни трофеи за ВСУ.
Щефан не разкрива точното място, където украинските защитници са изгорили конвоя с руски морски пехотинци. В момента в Луганска област са най-интензивните боеве. Населените места в региона са под непрестанен руски обстрел.
През изминалото денонощие украинските военни са отразили 14 вражески атаки в Донбас. Руснаците се опитват да настъпят към Северодонецк, но претърпяват загуби и отстъпват, съобщава агенция УНИАН.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-3142
8
20.05 2022 в 20:11
2945
7
20.05 2022 в 19:46
-3142
6
20.05 2022 в 18:31
4010
5
20.05 2022 в 18:20
2878
4
20.05 2022 в 18:15
Очевидно така стават нещата, а не с некадърни анимацийки и военни стратегии от времето на Сталин.
-8295
3
20.05 2022 в 17:39
7450
2
20.05 2022 в 17:20
2945
1
20.05 2022 в 17:20
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му