ВСУ свали още един от руските алигатори

Хеликоптерът Ка-52 се произвежда от 2008 г. насам. Цената му е почти 16 милиона долара

OFFNews 25 July 2022 в 17:43 8121 12
алигатор
Хеликоптер Ка-52 Алигатор.

Украински десантчици свалиха още един руски боен хеликоптер Ка-52, известен като "Алигатор", съобщи във Facebook Генералният щаб на ВСУ.

"Десантчиците от 25-а отделна въздушнодесантна Сичеславска бригада "приземиха" вражески боен хеликоптер Ка-52 с точен изстрел от ПЗРК "Игла", се казва в изявлението.

Хеликоптерът Ка-52 се произвежда от 2008 г. насам. Оборудван е с оръдейна установка с лазерна система за насочване, противотанкова ракетна система, бомби и други оръжия. Цената на вертолета е почти 16 милиона долара.

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    24373

    13

    dolivo

    27.07 2022 в 17:05

    жалко за загиналите войници

    добър натиск по джоба на кликата в Москва

    за съжаление мафията като си има държава, няма отчетност, но пак боли голямата сума

    понеже са изолирани откъм чипове и други западни материали, няма да могат да произвеждат заместители

    продължавайте натиска срещу Руския портфейл, до пълен фалит

    2471

    12

    6екеr4о

    27.07 2022 в 14:55

    Г-н Джони Б Гуд, 2 пъти натиснах минус погрешно след Ваши постове, за което искрено се извинявам. Д-р Тони, Царство му Небесно, наистина написа много важни и точни неща за кремълския режим, които, за съжаление, са все по-актуални и сега...

    -7757

    11

    евроатлантик

    26.07 2022 в 17:06

    Пишеше и много други неща, например за онези, които не могат без "Голям брат" и са готови и гъза да си скъсат само и само да му угодят! Впрочем, някъде да съм написал, че Русия ни е носила само добрини?! Съгласен съм, че някога бе "Империя на злото", но после нещата доста се промениха и сега тази империя е отвъд Океана. А аз винаги съм бил против империите, особено онези, които размахват тоягата и под предлог, че налагат лицемерните си "ценности" искат да живеят на гърба на останалия свят. Този модел е на път да отиде в небитието /каза го преди няколко дни смият Тони Блеър, известен с прозвището "Пуделът на Буш"/. Е, някои не могат да се примирят с тези процеси, но ще им се наложи...

    2878

    10

    Johnny B Goode

    26.07 2022 в 15:14

    Еврото, е те сега настъпа мотиката.
    Ти светлото име на Стойко Тонев дори не го споменавай с мръсната си тролска уста. Той през целия си живот пишеше за злините които любимата ти Русия е докарала на България.

    -7757

    9

    евроатлантик

    26.07 2022 в 11:10

    Продължавайте да се гърчите от злоба като "глист на синапова клонка", както казваше покойният Тони Филипов,д-р, светла му памет! Йончев, обуздай копойчетата си, те вероятно не знаят кой беше Доктора, но ти нали се пишеше за негов голям почитетел и даже възпитаник?!

    2878

    7

    Johnny B Goode

    25.07 2022 в 22:00

    Еврото, ама и ти като рашистите много се обиждаш, че никой не те харесва и не иска да е приятелче с тебе.
    Я вземи сега обяви газетата за фашистка и почвай да мяташ камъни по прозорците и.

    -7757

    6

    евроатлантик

    25.07 2022 в 21:57

    Пак да попитам /историята беше широко разпространена в украинските медии/: " Киевска домакиня свали руски дрон с буркан консервирани домати!". Дали същата не е капичнала и "алигатора"?

    -7757

    5

    евроатлантик

    25.07 2022 в 21:16

    Е, много благодаря за триенето и многобройните минусчета! Това показва, че целя в "десетката" и много ви боли. Триенето няма да промени истината...