Украински десантчици свалиха още един руски боен хеликоптер Ка-52, известен като "Алигатор", съобщи във Facebook Генералният щаб на ВСУ.
"Десантчиците от 25-а отделна въздушнодесантна Сичеславска бригада "приземиха" вражески боен хеликоптер Ка-52 с точен изстрел от ПЗРК "Игла", се казва в изявлението.
Хеликоптерът Ка-52 се произвежда от 2008 г. насам. Оборудван е с оръдейна установка с лазерна система за насочване, противотанкова ракетна система, бомби и други оръжия. Цената на вертолета е почти 16 милиона долара.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24373
13
27.07 2022 в 17:05
добър натиск по джоба на кликата в Москва
за съжаление мафията като си има държава, няма отчетност, но пак боли голямата сума
понеже са изолирани откъм чипове и други западни материали, няма да могат да произвеждат заместители
продължавайте натиска срещу Руския портфейл, до пълен фалит
2471
12
27.07 2022 в 14:55
-7757
11
26.07 2022 в 17:06
2878
10
26.07 2022 в 15:14
Ти светлото име на Стойко Тонев дори не го споменавай с мръсната си тролска уста. Той през целия си живот пишеше за злините които любимата ти Русия е докарала на България.
-7757
9
26.07 2022 в 11:10
-7757
8
26.07 2022 в 00:01
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
2878
7
25.07 2022 в 22:00
Я вземи сега обяви газетата за фашистка и почвай да мяташ камъни по прозорците и.
-7757
6
25.07 2022 в 21:57
-7757
5
25.07 2022 в 21:16
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден
Американският Сенат символично задължи Тръмп да пита Конгреса, ако иска да воюва с Иран
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Никола Цолов се запътва към Формула 1, пишат испански медии
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му