Великобритания ще преустанови издаването на студентски визи за граждани на Афганистан, Камерун, Мианма и Судан, както и на работни визи за афганистанци, предаде Ройтерс.
"За първи път се налага спешно да спрем визите за граждани на четири държави, след като бе отчетено рязко повишаване на броя на молбите за предоставяне на убежище", пише в изявление на министерството на вътрешните работи.
По-рано Великобритания обяви, че бежанският статут вече ще бъде само временен и ще се ускори процеса по депортация на незаконните мигранти.
Целта на тези реформи е да се ограничи увеличаването на подкрепата за популистката партия "Реформирай Обединеното кралство" и да се прекратят злоупотребите със съществуващата в момента система за предоставяне на убежище.
Следете новините ни в :"Великобритания винаги ще предоставя убежище на хора, бягащи от война и преследване, но с нашата визова система не трябва да се злоупотребява. Ето защо вземам безпрецедентното решение да откажа визи на граждани на онези държави, които се опитват да експлоатират нашата щедрост", заяви министърката на вътрешните работи Шабана Махмуд.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
1600
1
09.03 2026 в 13:58
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци