Украински инженери са възстановили нормалното електрозахранване на атомната централа в Чернобил, съобщиха от министерството на енергетиката в Киев.
Чернобил бе завладян от руснаците още в първите дни на нашествието след 24 февруари.
На 4 март руски войски завладяха и действащата атомната централа в Енергодар, малко след като обстреляха комплекса с артилерия, напомни БНР.
Вчера украинският ядрен регулатор информира Международната агенция за атомна енергия, че Русия възнамерява да поеме управлението на централата.
Днес украинският енергиен министър Герман Галушченко повтори призива към международната общност да създаде 30-километрови демилитаризирани зони около украинските атомни централи.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-5580
2
14.03 2022 в 08:23
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Спряха влаковете в цяла Германия
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден
Проклятието подейства: Англия - Гана 0:0
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"