Хората в Северодонецк, които останаха в града и не се евакуираха при отстъплението на украинските сили, сега силно съжаляват за това. Това обясни ръководителят на военната администрация в Луганска област Серхий Хайдай.
Според него руснаците не правят абсолютно нищо за възстановяването на града след тежките сражения, а хората са принудени да се редят на километрични опашки дори за хляб.
"На левия бряг на река Северски Донец вече има положителни действия на ВСУ, каза Хайдай и посочи, че ключовият етап от деокупацията на Луганска област ще е на изюмското направление.
Според него в окупираните територии всичко е разрушено и хората живеят в ужасни условия, а разрушената инфраструктура не се възстановява.
"Знаете ли, информацията е толкова интересна. Местните жители отишли при гаулайтерите в Лисичанск и Северодонецк с молба, поискали да им напомнят, че са обещали да възстановят всичко в тези градове, а вече толкова време нищо не се прави. Попитали "Защо?" и получили много интересен отговор. Казали им: "Ще трябва да изчакате да се върнат вашите "нацисти" наесен", заяви Хайдай.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
4780
9
13.09 2022 в 17:04
ПО СЪЩИЯ НАЧИН "ОПРАВИХА" И БЪЛГАРИЯ СЛЕД ВСВ.
За тази пазмина, да те оправи, означава да те доведе до състоянието в което самите те живеят - кал, мизерия, глад, РУСКАТА КОЧИНА!!!
3935
8
07.09 2022 в 21:10
1170
7
06.09 2022 в 09:16
Мариупол видяхме как възстановяват твоите нацита - заливат с бетон 600 убити от тях в театъра. Мръсни животни...
5220
5
05.09 2022 в 22:47
17983
4
05.09 2022 в 21:43
3028
3
05.09 2022 в 20:17
5169
2
05.09 2022 в 20:11
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други