Иранският външен министър Абас Арагчи ще посети Москва за среща с президента на Русия Владимир Путин, обяви той, цитиран от АФП. Арагчи ще отпътува още днес, а срещата му с Путин ще бъде утре.
Това изявление Арагчи направи в кулоарите на заседание на Организацията за ислямско сътрудничество, провеждащо се в Истанбул, уточнява БТА.
Министърът заяви още, САЩ и Израел са прекрачили една голяма червена линия, визирайки американските удари, нанесени по ирански ядрени обекти през изминалата нощ.
"Няма червена линия, която те да не прекрачиха. И последната и най-опасната беше прекрачена вчера вечерта. Те прекрачиха една голяма червена линия, като атакуваха ядрени съоръжения“, каза Арагчи.
Той заяви, че Иран ще се защитава с всички възможни и необходими средства след американските удари.
Дипломат номер едно на Техеран обвини САЩ и Израел, че са решили да взривят дипломацията.
"Преговаряхме относно иранската ядрена програма със САЩ, когато Израел реши да взриви тази дипломация“, каза Арагчи и припомни, че сега, когато Иран е решил да преговаря със страните от ЕС, то САЩ са решили на свой ред да взривят тази дипломация.
В отговор на европейските призиви към Иран да се върне на масата на преговорите, Арагчи заяви: „Как Иран би могъл да се върне към нещо, което никога не е напускал и още по-малко никога не е разрушавал?“.
Следете новините ни в :

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
16112
4
22.06 2025 в 23:02
Инстинкт за самосъхранение.
4010
3
22.06 2025 в 14:49
4000
2
22.06 2025 в 14:06
6680
1
22.06 2025 в 14:01
Заслужиха си бръсненето!
Ивайло Мирчев: България с единия крак е на Запад, а с другия в потъващия кораб на Путин
Испания разби аржентинската стена с 1:0 и е световен шампион
НАП отстранява временно хванатите с подкуп служители
Испания разби аржентинската стена с 1:0 и е световен шампион
Испания разби аржентинската стена с 1:0 и е световен шампион