Факултетът по ветеринарна медицина в Скопие потвърди, че в Република Северна Македония има регистриран случай на антракс.
Положителният резултат за антракс е регистиран в кошара в селото Долно Строгомище в Кичевско.
От македонската Агенцията за храна и ветеринарство уверяват, че потвърден случай на антракс има само в една кошара, а твърденията на опозиционната партия ВМРО – ДПМНЕ за заболели от антракс хора в страната са неверни.
Антраксът е фатално заболяване за тревопасните животни, от което боледуват почти всички бозайници, някои птици (щраусите) и човекът.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен