18-годишен ученик е убил най-малко двама души и е ранил тежко още един човек при нападение с нож в средно училище в Североизточна Словакия, съобщиха словашките медии, цитирани от БТА.
Полицията съобщи, че заподозреният е задържан скоро след нападението.
Атаката се е случила в град Спишка Стара Вес, в близост до словашката граница с Полша, на около 280 км североизточно от столицата Братислава.
Вътрешният министър Матуш Шутай-Ешток осъди "нападението от ученик, който е намушкал учителка и съученици" Изказвайки съболезнования на семействата на жертвите, Ешток каза, че е на път към мястото на престъплението.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел