Ученичка, отвлечена преди седем години в нигерийския град Чибок от ислямистката терористична групировка Боко Харам, беше освободена и се върна при родителите си, съобщиха Ройтерс и АФП.
При нападението, извършено от бойци на групировката през 2014 г., бяха отвлечени около 270 ученички. 24 от тях бяха освободени или открити, а 82 - освободени през 2017 г. след преговори. Още момичета избягаха или бяха спасени, но 113 все още са в ръцете на екстремистите, предава БТА.
Момичето и човекът, за когото се омъжила по време на пленничеството си, се предали на властите преди 10 дни.
Връщането на момичето у дома й дава надежди, че може да бъдат открити и други отвлечени. Спасената ще получи психологическа и медицинска помощ по правителствена програма.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец