Турция си прави Пентагон - общ комплекс, където да се намират разузнаването и командването на войските.
Турският Пентагон ще е в околностите на столицата, в района, където вече се строи комплекс за турското разузнаване МИТ. В него ще са Министерството на отбраната, Генералният щаб, командването на различните родове войски, съобщава в. „Хабер Тюрк".
В Анкара ще останат само щаб квартирата на Министерството на вътрешните работи и командването на жандармерията.
Сградите, където в момента работят военните щабове и командвания са историческа стойност и ще бъдат запазени. Те ще бъдат предоставени на сгради от държавния фонд.
Следете новините ни в :



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
15918
4
06.10 2016 в 00:45
15918
3
04.10 2016 в 13:40
ДА ЖИВЕЕ НАРОДНА РЕПУБЛИКА ТУРЦИЯ!
ГАРАНТ ЗА МИРА И СТАБИЛНОСТТА В БЛИЗКИЯ ИЗТОК!
ДА ЖИВЕЕ ВЕЛИКИЯ И МЪДЪР НАРОДЕН ВОЖД, БАЩИЦАТА НА НАРОДА -- РЕДЖЕП ЕРДОГАН!
(... изчерпаха ми се лозунгите ...)
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други