Тридневното примирие на Путин влезе в сила, Украйна съобщи за удари по Сумска област

Нашето предложение за спиране на ударите, за прекратяване на огъня за поне 30 дни остава в сила, заяви Зеленски

OFFNews 08 май 2025 в 07:27 5216 2
Володимир Зеленски

Снимка Укринформ

Володимир Зеленски

Тридневно прекратяване на огъня, обявено от руския президент Владимир Путин, влезе в сила днес.

Украинските военновъздушни сили съобщиха, че руски самолети са изстреляли два пъти управляеми бомби по Сумска област в Северна Украйна, но няма съобщения за щети, съобщи УНИАН. 

Руската федерация не отговаря на предложението на Украйна за прекратяване на военните действия за поне 30 дни, а отвръща с нови удари, заяви президентът Володимир Зеленски в обръщението си към гражданите на Украйна.

„Нашето предложение за спиране на ударите, за прекратяване на огъня за поне 30 дни остава в сила - ние не оттегляме това предложение, което би могло да даде шанс на дипломацията, каза още Зеленски. 

Въпреки всичко небето над големите украински градове тази сутрин е спокойно и картината драстично се различава от поредиците от нощи, в които се извършват масирани руски нападения с ракети и дронове.

Виж още за:
    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    3146

    2

    1215

    08.05 2025 в 14:30

    А с парадният панаир какво ще стане? Остава само наземна диверсия.

    5129

    1

    Mateevk

    08.05 2025 в 08:05

    Няма такова животно като едностранно примирие. Има едностранно прекратяване на огъня. Примирието не може да бъде друго, освен двустранно. Ама вече почнахме да свикваме с извратената риторика на Путин.
     
    X

    Бойко Станкушев: Има масиви с компромати, с които държат прокурори и политици на каишка