Президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви днес, че ще увеличи с 25 процента американските мита за внасяните от Европейския съюз автомобили и камиони, отбелязвайки, че ЕС не е спазил търговското споразумение, предаде Ройтерс.
"На основанието на факта, че Европейският съюз не спазва търговската сделка, с която напълно се съгласихме, следващата седмица ще увелича митата за ЕС за автомобилите и камионите, които идват в САЩ", написа американският държавен глава в социалната си платформа Трут соушъл.
"Напълно разбираемо и договорено е, че ако те (европейците - бел. ред.) правят автомобили и камиони в американски заводи, няма да има мита", добавя Тръмп в публикацията си.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2878
7
02.05 2026 в 01:34
Абе някой чувал ли е напоследък как върви онази война дето я беше спечелил?
-1243
6
01.05 2026 в 22:30
10599
5
01.05 2026 в 22:19
2985
4
01.05 2026 в 21:55
А в тия заводи кой ще работи? Барончо и Джаред ли? :D
3028
3
01.05 2026 в 21:43
4072
2
01.05 2026 в 21:27
5
1
01.05 2026 в 20:40
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му