Американският президент Доналд Тръмп предупреди жителите на САЩ да не протестират по време на военния парад във Вашингтон за отбелязването на 250-ата годишнина на американската армия този уикенд, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
"Тези хора, които искат да протестират, ще бъдат посрещнати от много голяма сила", заяви Тръмп пред репортери в Овалния кабинет на Белия дом.
Правоприлагащите служби се подготвят стотици хиляди хора да наблюдават парада в събота, каза вчера специалният агент от Сикрет сървис Мат Маккул.
Той добави, че хиляди агенти, служители и специалисти от тези служби от цялата страна ще бъдат разположени на парада.
ФБР и столичната полиция заявиха, че до момента няма достоверни заплахи срещу събитието.
В непланирано изказване от Овалния кабинет Тръмп обсъди и решението си да разположи 4000 войници от Националната гвардия и 700 морски пехотинци в Лос Анджелис, след като там избухнаха протести в отговор на акциите на федералните имиграционни служби.
Той защити решението си да предприеме тази рядко използвана мярка и заяви, че разполагането на войски е било необходимо за овладяване на безредиците, въпреки възраженията на местни и щатски служители и твърденията им, че те не са нужни.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2950
4
11.06 2025 в 00:16
2985
3
11.06 2025 в 00:08
5169
2
10.06 2025 в 23:31
2878
1
10.06 2025 в 22:30
Историята казват се повтаряла.
Както е тръгнало, може и да доживеем да ни изкарват пак като говеда и да махаме със знаменца към трибуната...
Три тела открити в общежитие в Угърчин
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
СВО идет по плану: ВСУ спря тока в Севастопол
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден