Американският президент Доналд Тръмп няма да уволни никого след изтичането на информация относно планове на Пентагона за въздушен удар срещу хутите в Йемен, предаде Асошиейтед прес.
"Не уволнявам заради фалшиви новини или заради лов на вещици", каза Тръмп в интервю за телевизия Ен Би Си нюз.
Той подчерта, че има доверие на своя съветник по националната сигурност Майк Уолц, както и на министъра на отбраната Пийт Хегсет.
По-рано този месец стана ясно, че Уолц неволно е добавил Джефри Голдбърг, редактор на списание "Атлантик", към групов чат в приложението за криптирани съобщения "Сигнал", в който високопоставени американски служители обсъждат планове за нападение срещу хутите.
Хегсет е изпратил текстово съобщение с началния час на планираното убийство на боец от хутите на 15 март и други подробности за предстоящи въздушни удари на САЩ, става ясно от скрийншот, публикуван в "Атлантик".
Доналд Тръмп категорично отрече да е имало обсъждания относно евентуалното отстраняване на Уолц от длъжност. "Никой друг освен мен не може да вземе това решение и аз никога не чувал подобно нещо", добави американският президент.
























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
6764
5
30.03 2025 в 19:15
"Той подчерта, че има доверие на своя съветник по националната сигурност Майк Уолц, както и на министъра на отбраната Пийт Хегсет."
Още през 1918 г. каза, че вярва на Путлер, а не на собствените си разузнавателни служби.
За кого ли работи, всъщност? Наистина се чудя!
47
4
30.03 2025 в 17:44
2970
3
30.03 2025 в 17:15
3060
2
30.03 2025 в 15:51
- от Raw Story
3060
1
30.03 2025 в 15:47
А перчема нека си ги трумка, за негова сметка си е, растат и процентите против него и от подръжниците на MAGA.. :)))
Саркастично, намирсва ми на нещо..
Посланията от плакатите на протеста (галерия)
''Ако утре не гласуват оставка, ще дойдем още повече и няма да си тръгнем''
Второ и последно отворено писмо до Бойко Борисов
''Ако утре не гласуват оставка, ще дойдем още повече и няма да си тръгнем''
Студентите от НАТФИЗ вече протестират