Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че не е предупреждавал ръководителите на автомобилните компании за повишаване на цените с влизане в сила на митата за вносните превозни средства. Пред Ен Би Си Нюз той каза, че "не му пука" дали това ще се случи.
Белият дом се готви да обложи с нови мита редица потребителски стоки от 2 април, с което предизвика остра критика от страна на международни ръководители и тревоги за възможно повишаване на потребителските цени, отбелязва Ройтерс.
Президентът Тръмп заяви, че наложените от него ограничения върху произведените в чужбина автомобили ще стимулират намиращите се на територията на САЩ производствени мощности. Според него така ще се увеличат продажбите на американските автомобили.
"Надявам се да повишат цените, защото ако го направят, хората ще купуват произведените в Америка автомобили", каза президентът Тръмп.
Тръмп каза още, че би бил склонен на преговори за митата, единствено ако "хората са склонни да ни дадат нещо истински ценно".
Чуйте Райна Александрова за битката на Канада с митата на Тръмп в подкаста на OFFNews:
























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3146
6
30.03 2025 в 23:53
3060
5
30.03 2025 в 20:40
Перчема пак се подкара с неговото АКО, АКО, АКО.. - „Ако Русия и аз не можем да сключим сделка за спиране на кръвопролитията в Украйна и ако смятам, че това е по вина на Русия – което може и да не е – но ако смятам, че е по вина на Русия, ще наложа вторични мита върху петрола, върху целия петрол, идващ от Русия“, каза президентът.
Тръмп казва, че е "много ядосан" на Путин заради войната в Украйна от - Новият глас на Украйна
2970
4
30.03 2025 в 19:24
И тогава няма да му пука. Психопатите са така. Пука им само ако самите те страдат. Например да го хванат и да го овалят в катран и перушина. Тогава ще му запука.
47
3
30.03 2025 в 17:36
2970
2
30.03 2025 в 17:19
4000
1
30.03 2025 в 17:19
Адолф Хитлер спечели за пети път избори в Намибия
'Възраждане' се опитва да яхне антиправителствените протести
САЩ: Целият Донбас за Русия, Украйна иска среща Зеленски-Тръмп
Великобритания наложи санкции срещу ГРУ заради покушенията и убийството с Новичок
В 5 РПУ момичета бяха вързани за пейка едно денонощие, твърди майката на 21-годишния арестуван Николай