По американското консулство в Торонто е имало стрелба. За щастие няма пострадали хора.
Канадската полиция е открила доказателства за произведени изстрели, но няма информация за потенциален заподозрян.
„Стрелбата е напълно недопустима. Канада няма да търпи сплашване и насилие от какъвто и да било тип, включително срещу нашите американски приятели в Канада“, заяви министърът на обществената сигурност Гари Анандасангарий.
В неделя самоделно устройство се взриви в Норвегия пред американското посолство в Осло и полицията все още издирва заподозрян. Една от версиите, по които работят следователите, е за връзка с войната срещу Иран.

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3090
1
11.03 2026 в 00:36
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Новая газета: Патриарх Даниил е агент на Москва, Радев - лобист на Лукойл
Ивелин Михайлов с план Б за Исторически парк: Сменя посоката от култура към пари
Започва проверка замърсена ли е водата на Шофьорския плаж във Варна
Започва избор на новата антикорупционна комисия