Стрелба по американското консулство в Торонто

OFFNews 10 March 2026 в 21:41 1105 1
Торонто

Снимка Getty Images

Американското консулство в Торонто

По американското консулство в Торонто е имало стрелба. За щастие няма пострадали хора.

Канадската полиция е открила доказателства за произведени изстрели, но няма информация за потенциален заподозрян.

„Стрелбата е напълно недопустима. Канада няма да търпи сплашване и насилие от какъвто и да било тип, включително срещу нашите американски приятели в Канада“, заяви министърът на обществената сигурност Гари Анандасангарий.

В неделя самоделно устройство се взриви в Норвегия пред американското посолство в Осло и полицията все още издирва заподозрян. Една от версиите, по които работят следователите, е за връзка с войната срещу Иран.

    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    X

    Д-р Семерджиев: Здравеопазването е концесия на ГЕРБ, ще получим още от същото