Големите мобилни мрежи в Испания се сринаха във вторник - четири седмици след големия срив на електрозахранването в страната, съобщава британският в. "Дейли мейл".
Засегнати бяха мрежите на Movistar, Orange, Vodafone, Digimobil и O2. Те са съобщили, че услугите им са засегнати, вкл. достъпът до телефоните за спешни случаи.
Сривът е дошъл след надграждане на мрежата на Telefonica - втори по големина доставчик в Испания, и е засегнала всички работещи с него оператори. За няколко часа без стационарни телефони, интернет и достъп до телефон 112 са били милиони абонати. По-късно услугата е възстановена.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24373
1
21.05 2025 в 00:12
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му