Властите в Самоа започнаха двудневна кампания за ваксиниране на населението срещу морбили на фона на епидемията, причинила смъртта на десетки деца в островната страна в южната част на Тихия океан, предаде БТА.
Държавните учреждения и търговските обекти ще останат затворени днес и утре. Фериботните връзки между отделните острови бяха спрени и властите поискаха от хората да не карат личните си автомобили.
Онези, които не са се ваксинирали, трябва да поставят на дома си червено знаме или кърпа, за да могат отговорните служители да ги забележат.
62 души, сред които 54 деца на възраст до 4 години, починаха от началото на епидемията от дребна шарка (морбили) в Самоа. От средата на октомври бяха регистрирани 4214 случая на заразата в страната с население от 200 000 жители.
Само 30 процента от жителите на Самоа са били ваксинирани преди избухването на епидемията.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни